khamenei.ir
محل تبلیغ شما
شماره مطلب: 24559
1397-01-25 22:23
رئیس جمهور ایران ساعاتی پس از تجاوز نظامی سه‌گانه آمریکا، انگلیس و فرانسه به سوریه، در تماسی تلفنی با همتای سوری، این اقدام را محکوم کرد و گفت ایران همچنان در کنار مردم سوریه می‌ماند.

به گزارش نهبندان خبر،«بشار اسد» رئیس جمهور سوریه، امروز شنبه، ساعاتی پس از حمله موشکی آمریکا به چند نقطه در سوریه، تماسی تلفنی از همتای ایرانی خود، حسن روحانی، دریافت کرد.

روحانی در این تماس تلفنی، ضمن محکوم کردن شدید تجاوز آمریکا، انگلیس و فرانسه به حریم سوریه، تأکید کرد که ایران همچنان در کنار سوریه و ملت آن ایستاده و اطمینان دارد که این تجاوز نمی‌تواند خدشه‌ای در اراده ملت سوریه در مبارزه با تروریسم وارد کند.

به گزارش خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، بشار اسد در این گفت‌وگوی تلفنی درباره حادثه امروز و چگونگی مقابله با آن توضیحاتی داد و تأکید کرد که این تجاوز، نتیجه آگاهی قدرتهای استعماری غرب و حامی تروریسم از این مسئله بود که کنترل خود [در سوریه] را از دست داده‌اند و در عین حال احساس می‌کند که اعتبار خود را مقابل ملت‌های خود و مردم دنیا از دست داده‌اند. این تجاوز بعد از شکست تروریست ها در محقق کردن اهداف این قدرت‌ها واقع شد و اینها خودشان را وارد جنگ سوریه کردند.

رئیس جمهور سوریه تأکید کرد که تجاوز آمریکا، انگلیس و فرانسه، نتیجه‌ای جز جزم‌تر شدن عزم سوریه و ملت آن در مبارزه با تروریسم و سرکوب آن در وجب به وجب خاک سوریه در پی نخواهد داشت.

بامداد امروز شنبه، آمریکا، انگلیس و فرانسه حدود 110 موشک به اهداف نظامی متعلق به ارتش سوریه در چند استان از جمله دمشق و حمص شلیک کردند اما این حملات هیچ تلفات جانی بر جا نگذاشت.
م:خبرگزاری فارس

انتهای پیام/

دیدگاه شما