khamenei.ir
محل تبلیغ شما
شماره مطلب: 24605
1397-02-11 17:47
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از اختصاص 7 هزار میلیارد تومان اعتبار برای افزایش توان خانوارهای مددجو و نیز تصویب بودجه 215 میلیارد تومانی برای بیمه زنان سرپرست خانوار در سال جاری خبر داد.

به گزارش نهبندان خبر،علی ربیعی شامگاه دوشنبه در حاشیه سفر به اقلید با تأکید بر توجه به مجموعه‌های حمایت اجتماعی، مسائل اشتغال روستایی و فراگیر در این سفر اظهار داشت: کلنگ‌زنی یک درمانگاه در خرمبید و افتتاح هتلینگ بیمارستان شهید بهشتی شیراز از جمله برنامه‌های این سفر است.

ربیعی کلنگ‌زنی درمانگاه ممسنی و احداث پلی‌کلینیک اقلید را از دیگر مجموعه‌های درمانی که در استان فارس دنبال می‌شود، عنوان کرد و گفت: در این چهار سال بیش از 40 سال گذشته در استان فارس به توسعه مجموعه‌های درمانی توجه شده است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقلید از کلنگ‌زنی بیمارستان بزرگ شیراز خبر داد و بیان کرد: افتتاح سرای سالمندان و کلنگ‌زنی مجموعه حمایتی و ساخت خانه‌ای برای افراد بی‌پناه با حمایت خیران ازجمله برنامه‌های سفر به شهرستان آباده بود.

ربیعی به اختصاص اعتبار برای راه‌اندازی خانه امید در شهرستان اقلید اشاره و اظهار کرد: در این سفر، مجموعه‌های ورزشی کارگران شیراز و مرودشت نیز افتتاح می‌شود.

وی با بیان اینکه در این سفر پروژه‌های حمایتی، تأمین اجتماعی، تفریحی و ورزشی برای کارگران دنبال می‌شود، تصریح کرد: همچنین مسائل اشتغال نیز بررسی و اصلاحات رسته‌ای در کارگروه ملی پیگیری می‌شود.

ربیعی با تأکید بر اینکه هدف از پرداخت تسهیلات، ایجاد شغل بوده است، عنوان داشت: میزان معرفی به بانک‌ها در بحث اشتغال روستایی در استان فارس به‌خوبی صورت گرفته و طرح‌ها در کارگروه‌ها به تصویب رسید.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: در بحث سیاست‌های رفاهی در سال جاری، 7 هزار میلیارد تومان برای افزایش توان خانوارهای مددجو در نظر گرفته شد تا نسبت به سال گذشته تعداد بیشتری تحت پوشش قرار گیرند.

وی از اختصاص 215 میلیارد تومان اعتبار برای بیمه زنان سرپرست خانوار در سال جاری خبر داد و گفت: از ماه آینده با شناسایی، طبقه‌بندی و با اولویت‌هایی که برای زنان سرپرست خانوار مشخص می‌شود، تحت پوشش بیمه اجتماعی قرار می‌گیرند.

ربیعی ادامه داد: این امر موجب کاهش فقر در دوران سالمندی نیز می‌شود.
م:خبرگزاری فارس
انتهای پیام/

دیدگاه شما