khamenei.ir
محل تبلیغ شما
شماره مطلب: 24680
1397-04-05 12:26
دادستان نهبندان گفت: میزان جرائم سنگین در این شهرستان پایین است و عمده فعالیت های همکاران خارج از قضایی نهبندان تعریف می شود.

به گزارش نهبندان خبر،دادستان نهبندان در نشست خبری با خبرنگاران و اصحاب رسانه گفت: میزان جرائم سنگین در این شهرستان پایین است و عمده فعالیت های همکاران مجموعه خارج از حوزه قضایی نهبندان تعریف می شود.

وی گریزی به فضای مجازی زد و افزود: در حوزه فضای مجازی پرونده های متعددی وجود دارد که مقدمات این جرائم در فضای مجازی ایجاد شده است و این موضوع یکی از مهمترین دغدغه های مسئولین قضایی شهرستان است.
ملکوتی فر اظهار داشت: در خصوص مسائل سیاسی در بستر فضای مجازی در شهرستان نهبندان احکامی صادر شده است.
دادستان نهبندان با بیان اینکه بایستی اعتماد سازی و اطلاع رسانی انجام شود تا نظارت همگانی تحقق یابد افزود: این موضوع یکی از موثرترین راه های پیشگیری از وقوع جرم است.

او اضافه کرد: با اصلاح شهرسازی و نوع ساخت کوچه ها می توان عمده معضلات اجتماع محور را کاهش داد .

وی با بیان اینکه یکی دیگر از دغدغه های دستگاه قضا در نهبندان مشکلات خانوادگی است یادآور شد: مشکلات خانوادگی در دوران عقد و نامزدی بسیار زیاد است .

ملکوتی فر مسائل حاشیه ای، اعتیاد،بیکاری ،عدم استفاده از مشاوره های مربوطه و عدم مداخله صحیح بزرگان خانواده را باعث مشکلات عدیده دوران نامزدی مطرح کرد.

دادستان نهبندان شورای حل اختلاف را ظرفیت خوب و مناسبی در زمینه صلح سازی و کاهش آسیب عنوان کرد.

ملکوتی فر نامناسب بودن راه های مواصلاتی،پراکندگی و مسافت طولانی با سایر مراکز شهرستانهای همجوار را یکی دیگر از آسیب های شهرستان برشمرد.

او به دوره حبس زدایی و توانمند سازی زندانیان اشاره و افزود: کارگاه های فنی و حرفه ای نهبندان با همکاری زندان این موضوع را دنبال می کنند و افراد زندانی وابسته به نوع جرم،حیثیت و استعداد ،آموزش های لازم را دیده و کارآفرین می شوند.

ملکوتی فر اذعان داشت: امیدواریم با احقاق حق،ایجاد امنیت برای شاکی و متهم بتوانیم شرایط مطلوب و قابل اعتمادی برای مردم ایجاد کنیم.
انتهای پیام/

دیدگاه شما