khamenei.ir
محل تبلیغ شما
شماره مطلب: 24681
1397-04-05 12:29
فرماندار در اولین نشست خبری مطرح کرد:
نهبندان محروم نیست
فرماندار نهبندان گفت:آن ها که می گویند نهبندانِ محروم، بدانند نهبندان محروم نیست و ظرفیت های فراوانی دارد و بر این اساس نهبندان شهرستان مغفول مانده است.

به گزارش نهبندان خبر،کریمان خراسانی فرماندار نهبندان در اولین نشست خبری مطرح و تاکید کرد: به عنوان فرماندار اقتصادی به نهبندان آمده ام و دیدگاهم اقتصادی است و می خواهم فکر توسعه نیافتگی را دور کنم.

«کریمان» در ادامه به ظرفیت های این شهرستان از جمله برخورداری از 50 معدن گرانیت از 105 معدن شناسایی شده اشاره و از نبود زنجیره تولید در معدن انتقاد کرد و بر جلوگیری از خام فروشی در معادن هم تاکید کرد. 

 وی همچنین انرژی خورشیدی، باد، کشاورزی، شتر و بازارچه دو کوهانه را از دیگر ظرفیت های منطقه برشمرد که به درستی از آن استفاده نشده است. 

وی مهم ترین مشکل نهبندان را مسئله آب دانست و در ادامه از کاهش ۲۰/۶۵درصدی اعتبارات شهرستان نسبت به سال گذشته صحبت کرد. 

فرماندار در بخش دیگری از سخنانش با تاکید بر این که به دنبال باز کردن درهای توسعه نهبندان هستیم، تهیه طرح جامع برای پیشانی جنوبی خراسان جنوبی را از برنامه های مدنظر برشمرد و از پیگیری دریافت مجوز و تعیین زمین با همکاری شرکت هلدینگ قدیر برای انتقال پست 132 کیلو وات برق برای معادن شاهکوه خبر داد. 

«کریمان» به 450 هکتار زمین زیتون در این شهرستان هم اشاره کرد و از سفر یکی از کارآفرینان در زمینه فراوری این محصول با هدف تکمیل زنجیره تولید و فراوری زیتون در نهبندان در راستای حمایت از زندانیان و خانواده هایشان خبر داد. وی گفت: ایجاد خط ارتباطی اتوبوسی نهبندان- مشهد با چهار اتوبوس فوق وی آی پی پیرو صحبت های انجام شده با چند تعاونی برای ایجاد دفتری در میدان ورودی در فاز اول، هم مدنظر قرار دارد.

وی همچنین برای پخش رقابت های فوتبال جام ملت های آسیا از سینما وعده و از دریافت مجوز راهپیمایی عمومی هر جمعه خبر داد و این که قرار است با مشارکت نمایشگاه بین المللی استان نمایشگاهی در زمینه گل و گیاه در شهرستان برپا شود.  وی با اشاره به خلاء نبود تعمیرکار خودروهای سنگین با وجود بیش از 500 خودروی سنگین و تعداد زیادی ماشین های سنگین معدن در شهرستان به انجام تعمیرات در اصفهان یا سبزوار اشاره کرد و گفت: به فنی و حرفه ای شهرستان پیشنهاد شد برای آموزش دوره های تعمیر این خودروها با فرمانداران سبزوار یا اصفهان هماهنگی های لازم انجام شود. 

وی در ادامه از اقدام ها برای تعیین تکلیف پادگان در مکاتباتی با استاندار و همچنین وضعیت پایانه باربری شهرستان خبر دادو گفت: پیرو صحبت با مدیر جهاد کشاورزی در بازدید از قنوات به ویژه قنات سوغات هم مقرر شد از آب قنات ها به درستی استفاده شود.

روشن شدن مشعل گاز نهبندان در هفته دولت، پیگیری پروژه های بر زمین مانده و رفع مشکلات واحدهای اقتصادی، ارائه گزارش عملکرد دستگاه ها هر سه یا شش ماه به رسانه ها و طرح آن در شورای اداری شهرستان، فرهنگ سازی حضور به موقع مدیران در جلسات و پاسخگویی و شنیدن مشکلات مردم توسط آن ها از دیگر تاکیدهای فرماندار نهبندان در اولین نشست خبری خود بود.
انتهای پیام/

دیدگاه شما