khamenei.ir
محل تبلیغ شما
شماره مطلب: 24684
1397-04-09 14:41
خطیب نماز جمعه نهبندان گفت: خشکسالی خسارت متعددی به دامداری و کشاورزی مردم شهرستان نهبندان وارد نموده و مردم در تنگنا بسر می برند.

به گزارش نهبندان خبر،حجت الاسلام والمسلمین عباسعلی خزاعی خطیب نماز جمعه نهبندان در جمع نمازگزاران گفت: وعده های الهی نباید مانع از کار وتلاش باشد کار وتلاش در جای خود ارزشمند است و چه بسا افرادی که خود تلاش نمیکنند افرادی را که سرمایه گذاری و کار میکنند را مورد هجمه و زخم زبان قرار میدهند.

وی با اشاره به دو نوع رزق و روزی گفت : رزقی که خود باید دنبالش بروی و برای آن تلاش کنی و دیگری که خودش بصورت ناگهانی ظاهر میشود و نباید مانع تلاش شوید.

خطیب نماز جمعه نهبندان در ادامه با یادآوری 7تیر سالروز شهادت یاران انقلاب دکتر آیت الله بهشتی و 72تن یارانش که قوه قضاییه جمهوری اسلامی و قانون اساسی مولد فکر این شهید بزرگ و یارانش است گفت:این انقلاب آسان بدست نیامده است و برگرفته شده از خون هزاران شهید، آزاده و جانباز است.

خطیب نماز جمعه نهبندان با اشاره به 15شوال و شهادت حضرت عبدالعظیم حسنی و اهمیت زیارت ایشان سخن گفت.

وی به بمباران 8تیر 1366 سر دشت و 12تیر 67هدف قرار دادن هواپیمای ایرباس توسط ناو آمریکایی اشاره کرد که بیانگر نوع نگاه حقوق بشر آمریکا است و 300نفر از مسافران پرواز مورد اصابت موشک های آمریکایی قرار میگیرند و ندای حقوق بشر آمریکا گوش فلک را کر کرده است و هرلحظه از حقوق بشرصحبت میکنند وحتی به فرمانده ی آنها مدال حقوق بشر میدهند .

حجت الاسلام خزاعی افزود :چهره و پرونده آمریکایی ها در رابطه با مسایل دنیا وخصوصا منطقه ما پرونده ننگین است که آخرین مورد ننگین رفتار شان خروج آن ها از برجام بود هرچند خروج شان از قبل مشخص بود که پایبند به حقوق بین الملل نبوده و تمامی معاهدات بین المللی را زیر پا گذاشتند.

خطیب نماز جمعه نهبندان گفت:در دوره خشکسالی 18ساله وخشکسالی بی سابقه شدید امسال که کمترین نزولات آسمانی را شهرستان داشته و زلزله خاموشی منطقه را در برگرفته است وکشاورزی و دامداری از بین رفته ومردم در تنگنا به سر میبرند،اظهار داشت: از نگاه ما خشکسالی زلزله خاموش است که خسارات متعددی به باغات ومزارع زده و بیش از خسارات زلزله ای است که به ساختمان ها زده میشود.

وی یادآور شد: چنانچه در یکی از مناطق کشور زلزله رخ دهد مسولان همواره به مناطق خسارت دیده سفر میکنند و می طلبد اعتباراتی به پدیده خشکسالی نیز تخصیص داده شود.

خطیب نماز جمعه نهبندان خواستار انعکاس خشکسالی از سوی فرماندار و استاندار شد و خشکسالی را مقدمه مهاجرت و حاشیه نشینی عنوان کرد.

وی افزود: بیش از 80 روستای شهرستان با تانکر ابرسانی میشود که مردم مشکلات بسیاری در این زمینه دارند وبایستی صرفه جویی صورت پذیرد.

انتهای پیام/

دیدگاه شما