khamenei.ir
محل تبلیغ شما
شماره مطلب: 24689
1397-04-16 13:50
خطیب نماز جمعه نهبندان:
باید در برابر دشمن بیدار باشیم
خطیب نماز جمعه نهبندان گفت: باید در برابر دشمن بیدار باشیم و الا با لگد دشمن بیدار می شویم.

به گزارش نهبندان خبر،حجت الاسلام ((مرادی)) امام جمعه موقت نهبندان در خطبه های عبادی این هفته نماز جمعه نهبندان با توصیه وتاکید به تقوا گفت : تقوا 4رکن دارد: ترس از خدا، عمل به قرآن، قانع بودن به کم ها چرا که قناعت بزر گترین سرمایه و سود است و آخرین رکن تقوا را آمادگی برای کوچ و سفر به خانه آخرت دانست.

خطیب نماز جمعه نهبندان در ادامه به شهادت امام صادق(ع) اشاره و زمان آن امام همام را از حیث سیاسی تشریح و تبیین کرد و افزود: مراسم محوری شهادت با تجمع هیات های شهرستان روز یکشنبه از فلکه شهدا به سمت شهدای گمنام برگزار خواهد شد.

حجت‌الاسلام مرادی یادآور شد:امروز وحدت و اتحاد رمز پیروزی ما در مقابل استکبار جهانی است.

امام جمعه موقت نهبندان با اشاره به پنج شنبه 21 تیر سالروز قیام مردم در مسجد گوهر شاد بدنبال دستور کشف حجاب خاطرنشان کرد: این روز، روز عفاف و حجاب نام گذاری شد چرا که رضا شاه پهلوی با سفر به ترکیه و برگشت به ایران دستور کشف حجاب را صادر میکند اما نکته مهم این است که موضوع از کجاآب میخورد؟؟ انگلیس میداند که اسلام ونماز مانع پیشرفت است و سکولاریسم معتقد است دین با سیاست نباید باهم باشد و این نقشه انگلیس و دشمن است که از سه عنصر رضا خان در ایران، آتاتورک در ترکیه، امان الله خان در افغانستان استفاده میکند که با استفاده از این سه عنصر میخواهد اسلام و مسلمان را نابود کندوبدنبال آن ترویج فرهنگ غرب و از بین رفتن حجاب را در پیش گیرد که آتاتورک در ترکیه موفق عمل میکند امان الله خان در افغانستان که بدنبال حذف اسلام به شکست می انجامد و رضا خان در ایران برای عملی کردن نقشه انگلیس دستور کشف حجاب را صادر میکند و در خیابان ها حجاب را بزور از سر زنان و دختران برا میدارد. مردم مشهد وعلما در مسجد گوهر شاد تجمع نموده وچند روز علیه رژیم شعار و مقابله میکند و حکومت که نتوانست در برابر این حرکت تحمل کند صدهانفر را در مسجد گوهر شاد به خاک وخون کشید.

مرادی ادامه داد : باید در برابر دشمن بیدار باشیم والا با لگد دشمن بیدار میشویم امروز غرب بدنبال این نیست که دین را بزور از ما بگیرند امروز از مسیر تحریم ها نفوذ اقتصادی فرهنگی ، تبعیض ها وبی عدالتی ها میخواهد دین را از مردم بگیرند .

وی اظهار داشت:سه اصل عدم نفوذ بیگانه، عدم نفوذ اقتصادی و اصل تقویت امنیت مقابل بیگانگان از رموز ایستادگی و مقاومت است.

خطیب نماز جمعه نهبندان گفت:با حمایت از کالای ایرانی و صرفه جویی در آب و برق از این پیچ تاریخی عبور کنیم.

انتهای پیام/

دیدگاه شما