khamenei.ir
محل تبلیغ شما
شماره مطلب: 24690
1397-04-16 20:29
دیروز حوالی بعد از نیمه شب چشمان ۵ نفر از مسافرانی که با هزاران امید پای در جاده مرگ گذاشته بودند دیگر خورشید را ندید.

به گزارش نهبندان خبر،تراژدی خونباری که متاسفانه به جهت تکرار فقط یک روز در صفحات شبکه های مجازی و رسانه ها ماندگاری دارد .اینبار هم حادثه از نوع رخ به رخ هر چند در این حادثه نیز خواب و انحراف به چپ از تقصیر جاده کم کرد. اما: آنچه همیشه زیر چرخ اتومبیل ها له شده و کمتر دیده میشود نبود جاده یک طرفه است .در حالیکه در کلان شهرهاومناطق دیگر کشور دعوا سر بزرگراه و اتوبان است ما بر سر احداث شانه جاده و تعریض آن و سیلکت دعوا داریم و چانه می زنیم . گاهی فکر می کنیم احداث باند دوم سقفی برای کشته های جاده ای دارد و شاید بازهم کشته های جاده ای ما به سقف لازم برای دو بانده شدن نرسیده است . در حالی که تعداد وسایل نقلیه ترانزیتی و سبک و سنگین چندین برابر شده است ما همچنان از جاده هایی استفاده می کنیم که ۳۰ سال از عمرشان گذشته است و برای چنین حجم بالایی از تردد در نظر گرفته نشده است .
حرکت بسیار کند احداث باند دوم جاده شوسف نهبندان هم از جمله طرحهایی است که به جهت طولانی شدن دیگر شرینی ان را از یادمان برده است آنقدر به پلهای نیمه ساز و تپه های شن ریخته شده در این مسیر نگاه کردیم که خسته شدیم .متاسفانه مسئله جاده و بر خورداری از راه ارتباطی مطمئن میرود تا باعث شود خدمات مهم و زیر بنایی دیگری را که در این مناطق از طرف دولت خدمتگزار انجام شده است را تحت الشعاع قرار دهد تصادف دیروز در حوالی تقاطع حیدر اباد انچنان دلخراش بود که پای مسئولین را به محل حادثه کشید .حضور جانشین محترم پلیس راه استان که مردم نهبندان خدمات شایان و تلاش وی را در زمان تصدی فرماندهی پلیس راه نهبندان به یاد دارند و معاونت فرمانداری شهرستان و سایر مسئولین بالاخص رییس جمعیت هلال احمر و تاکید آنان بر دو بانده شدن این راه پر تردد گویای این است که در اینخصوص نیاز مردم بیش از ان چیزی است که اکنون در بحث راه از آن بر خوردار هستند .
امید واریم حضور فرماندار دلسوز و مشتاق خدمت که از ابتداء ورود حضور چشمگیری و تلاشی مضاعف در امور را از ایشان دیده ایم باعث شود تا بحث راه های مواصلاتی بالاخص پروژه نهبندان شوسف که تا کنون چند نوبت حوادث وحشتناک منجر به فوت در آن اتفاق افتاده است در اولویت برنامه ها قرار گیرد.
سعید خسروی فعال رسانه
انتهای پیام/

دیدگاه شما